ℹ️Ми вирішили відповісти на найпопулярніші запитання офтальмологу.

Як швидко відновиться зір піс операції з приводу катаракти?

Це залежить від низки індивідуальних факторів, тому тривалість відновлення зору у всіх різна. Деякі пацієнти починають добре бачити відразу на наступний день після операції, іншим потрібно кілька днів або тижнів. Однак є й ті, у яких поступове поліпшення і стабілізація зору відбувається протягом місяця.

Що таке "синдром сухого ока"?

Це неприємний, але, як правило, безпечнй стан, який проявляється "втомою очей" і з'являється через зниження кількості і якості слізної плівки, яка формується на поверхні ока. Найбільш часта причина - довгі години перед комп'ютером, тому що в такому стані людина рідко моргає.

Чи може розвинутися короткозорість від постійної роботи за комп'ютером?

Немає ніяких доказів того, що багатогодинна робота за комп'ютером викликає у здорової людини короткозорість. Вирішальне значення у виникненні цього захворювання має генетика. Також відомо, що діти, які проводять більше часу на вулиці, мають менший ризик стати короткозорими.

Чи можна осліпнути при глаукомі?

Нажаль, так, остеільки відбуваються незворотні зміни зорового нерва. Але, на щастя, при вчасному зверненні для більшості пацієнтів відповідь негативна. Ймовірність сліпоти при глаукомі на сьогоднішній день низька (при вчасному зверненні та постійному нагляді, близько 5%). Але не слід забувати, що глаукома- найрозповсюджена причина незворотної втрати зору.

Кому і як часто необхідно проводити стандартне обстеження у лікаря-офтальмолога?

Якщо керуватися рекомендаціями Американської академії офтальмологів, здоровим дорослим (~ з 18 до 40 років) профілактичні явки без факторів ризику і скарг рекомендовано відвідувати офтальмолога раз на 5-10 років. Після 40 років рекомендується відвідувати офтальмолога частіше, орієнтовно один раз в 2-4 роки.
Дорослим, які мають фактори ризику, наприклад, страждають на цукровий діабет, гіпертонію або мають родичів з захворюваннями очей (наприклад глаукома) можуть бути рекомендовані частіші профілактичні відвідування за індивідуальним графіком (також можуть призначатися доп. обстеження, що не входять в загальний огляд).